fb

Výhody anhydritových podlah:

stojkaJistě přemýšlíte, jakou podlahu a na jaké bázi zvolit. Klasický kletovaný beton, anhydritový nebo litý cementový potěr.

Proč anhydritový litý potěr ?
Tento materiál má výborné vlastnosti, a je to moderní kvalitní a úsporné řešení.
Povrch plochy je dokonale rovný, při pokládce dlažeb ale hlavně plovoucích podlah a lepených finálních vrstev není třeba dalších aplikací nákladných samonivelačních vyrovnávacích materiálů. Tím šetří peníze.
Rychlost pokládky, šetří čas, zkrátí dobu stavby, zhotovení 100 m2 trvá cca 80 min.
Pochůznost po 24 – 48 hodinách, možnost dalších postupů již za týden od vylití materiálu
Vysoká pevnost a pružnost podlah, 20-30 MPa, a to bez zbytečných dilatací mezi místnostmi, po vyzrání je stálý a stabilní.
Optimální tepelná vodivost, dokonalé zalití trubek bez bublin, pórů a dutin – ideální kontakt s materiálem, rychlý přenos tep.energie ušetří nemalé náklady na topení do budoucnosti!

  • Na aplikaci není třeba přívod el.energie pouze čistá voda z řádu apod.
  • Není třeba výztuhy kari sítí apod.
  • Vysoká produktivita při aplikaci
  • Menší vrstva pro zalití podlahových systémů od 35 mm nad nopy podlahového topení

Lité anhydritové podlahy jsou tedy ideální pro podlahové vytápění, ať už elektrické či teplovodní nebo jako dokonale rovný podklad pro pokládku finálních povrchů jako je vinyl, marmoleum, lino, koberce, plovoucí podlahy a velkoplošná dlažba.
Dokonalým řešením pro teplovodní vytápění je uložení trubek do systémové desky, která umožní perfektní obtečení systému materiálem, což má obrovský vliv na funkčnost a nízké náklady při vytápění.

Proč a kdy lité cementové podlahy?

Lité cementové podlahy jsou určeny především tehdy, kdy pokládka anhydritové podlahy není možné, což je například v prostorech zatížených mokrým provozem, kolem krytých bazénů, veřejných sprch apod.

Tento materiál se také většinou aplikuje do podzemních prostor a starších podsklepených a špatně zaizolovaných místností. Je vhodnější do vlhčích prostor bez topení, technických místností, garáží a pod.

20150615_143347Hlavní výhody lité cementové podlahy:

  • Povrch ploch je také dokonale rovný, při pokládce dlažeb a plovoucích podlah není třeba dalších aplikací nákladných samonivelačních vyrovnávacích materiálů, splňuje ČSN 13813,CT-C20-F5
  • Rychlá pokládka, zhotovení 100 m2 trvá přibližně 100 min.
  • Pochůznost po 24 – 48 hodinách
  • Vysoká pevnost a pružnost podlah
  • Velká energetická úspora do budoucna, optimální tepelná vodivost, dokonalé zalití trubek bez bublin, pórů a dutin – ideální kontakt s materiálem.
  • Na rozdíl od anhydritové směsi je třeba provádět dilataci potěru v každé místnosti – materiál je náchylnější na popraskání, v některých případech je třeba pokládka kari sítí. Nad topné systémy se aplikuje větší vrstva jak u anhydritu minimálně 50 mm.