fb

Anhydritové podlahy

Lité podlahyLeštěné podlahyIzolace

Výhody anhydritových podlah:

stojkaJistě přemýšlíte, jakou podlahu a na jaké bázi zvolit. Klasický kletovaný beton, anhydritový nebo litý cementový potěr.

Proč anhydritový litý potěr ?
Tento materiál má výborné vlastnosti, a je to moderní kvalitní a úsporné řešení.
Povrch plochy je dokonale rovný, při pokládce dlažeb ale hlavně plovoucích podlah a lepených finálních vrstev není třeba dalších aplikací nákladných samonivelačních vyrovnávacích materiálů. Tím šetří peníze.
Rychlost pokládky, šetří čas, zkrátí dobu stavby, zhotovení 100 m2 trvá cca 80 min.
Pochůznost po 24 – 48 hodinách, možnost dalších postupů již za týden od vylití materiálu
Vysoká pevnost a pružnost podlah, 20-30 MPa, a to bez zbytečných dilatací mezi místnostmi, po vyzrání je stálý a stabilní.
Optimální tepelná vodivost, dokonalé zalití trubek bez bublin, pórů a dutin – ideální kontakt s materiálem, rychlý přenos tep.energie ušetří nemalé náklady na topení do budoucnosti!

 • Na aplikaci není třeba přívod el.energie pouze čistá voda z řádu apod.
 • Není třeba výztuhy kari sítí apod.
 • Vysoká produktivita při aplikaci
 • Menší vrstva pro zalití podlahových systémů od 35 mm nad nopy podlahového topení

Lité anhydritové podlahy jsou tedy ideální pro podlahové vytápění, ať už elektrické či teplovodní nebo jako dokonale rovný podklad pro pokládku finálních povrchů jako je vinyl, marmoleum, lino, koberce, plovoucí podlahy a velkoplošná dlažba.
Dokonalým řešením pro teplovodní vytápění je uložení trubek do systémové desky, která umožní perfektní obtečení systému materiálem, což má obrovský vliv na funkčnost a nízké náklady při vytápění.

Proč a kdy lité cementové podlahy?

Lité cementové podlahy jsou určeny především tehdy, kdy pokládka anhydritové podlahy není možné, což je například v prostorech zatížených mokrým provozem, kolem krytých bazénů, veřejných sprch apod.

Tento materiál se také většinou aplikuje do podzemních prostor a starších podsklepených a špatně zaizolovaných místností. Je vhodnější do vlhčích prostor bez topení, technických místností, garáží a pod.

20150615_143347Hlavní výhody lité cementové podlahy:

 • Povrch ploch je také dokonale rovný, při pokládce dlažeb a plovoucích podlah není třeba dalších aplikací nákladných samonivelačních vyrovnávacích materiálů, splňuje ČSN 13813,CT-C20-F5
 • Rychlá pokládka, zhotovení 100 m2 trvá přibližně 100 min.
 • Pochůznost po 24 – 48 hodinách
 • Vysoká pevnost a pružnost podlah
 • Velká energetická úspora do budoucna, optimální tepelná vodivost, dokonalé zalití trubek bez bublin, pórů a dutin – ideální kontakt s materiálem.
 • Na rozdíl od anhydritové směsi je třeba provádět dilataci potěru v každé místnosti – materiál je náchylnější na popraskání, v některých případech je třeba pokládka kari sítí. Nad topné systémy se aplikuje větší vrstva jak u anhydritu minimálně 50 mm.

Proč a kdy strojně hlazené drátkobetonové vsypové podlahy?

leskleNeexistuje snad výrobní hala, sklad, garáže supermarketů, dílny či servis, kde by nebyly použity drátko-betonové podlahy se speciální povrchovou úpravou. Už tento fakt předurčuje kvalitu a dostupnost těchto podlah.
Dokonce v provozech, jako jsou slévárny apod., tyto podlahy slouží již spoustu let bez problémů a poškození.
O vhodnosti použití do garáží a dílen v rodinných domech není pochyb, jelikož jejich kvalita je velmi vysoká.
Cena těchto podlah je přitom téměř o třetinu dostupnější, než u pokládky dlažeb.

Výhody těchto podlah jsou obrovské.

Jsou velmi brzy hotové, většinou do 36 hodin, není třeba instalace a nákupu kari sítí, podlaha se dá spádovat dle požadavků investora, jsou velmi odolné na zatížení, nesprašují se, mají pancéřovou horní vrstvu, která chrání povrch před pádem těžkých a ostrých předmětů, výborně se udržuje a je beze spár.
Na přání je též možno zhotovit povrch podlahy v různých barvách, odstínech dle vzorníku.

Shrnutí výhod:

 • Povrch ploch je velice hladký, přitom protiskluzový
 • Je bezespárový na rozdíl od dlažeb – výborně se udržuje
 • Je opatřen pancéřovou vrstvou, odolává lépe mechanickému poškození a solím
 • Není třeba ve většině případů uložení kari sítí
 • Je finančně výhodnější než pokládka dlažby nebo epoxidové stěrky
 • Podlaha je zhotovena a pochůzná do dvou dnů – aplikace betonové směsi + vyhlazení povrchu
 • Plochy se mohou spádovat dle přání zákazníka
 • Odolnost proti pádu kovových předmětů – pancéřový povrch
 • Možnost výběru různých barev dle vzorníku
 • Dlouhá bezproblémová životnost podlah
 • Nízká cena podlah při vysoké kvalitě

Pro dotazy ohledně leštěných podlah nás
kontaktujte na tel. 604 517 149

Pokládka izolací EPS, XPS, systémových desek

1Naše firma se také především zaměřuje na přesnou a dokonalou pokládku izolačních vrstev EPS, kročejovou pokládku proti hluku v patrech, ale i pokládku systémových desek, dilatačních prvků kolem stěn a montáž separační fólie, s dodávkou doporučených materiálů.
Jsme vybaveni el. řezačkami STORCH, které dokáží předevší horní vrstvu izolací precizně a přesně naformátovat, při čemž odpadá zbytečný nepořádek z materiálu jako jsou kuličky polystyrenu apod. Položení zkušenými řemeslníky je velice přesné, přitom rychlé a zhotovené dle ČSN normy. Zde hlavně rozhoduje praxe v oboru, prodělaná školení a dobrá znalost problematiky pokládky izolací.

Není třeba si brát na instalaci izolací např.14 dní dovolenou nebo se trápit po sobotách a nedělích a to kolikrát s nevalným výsledkem. Takto Vámi „ušetřené peníze“ a promrhaný čas je zbytečná úspora.

Doba pokládky naší firmou, a to za výhodných finančních podmínek se pohybuje běžně kolem
8 -14-ti hodin. Výhodou je právě rychlost a přesnost pro další kroky v přípravě pro vylití podlah, pro montáž podlahového topení apod.

2Jednou ze základních a důležitých prací pro objekty s podlahovým vytápěním je kvalitní a přesná pokládka izolačních vrstev, montáž systémové desky s následným uložením vybraného potrubí do nopů desky.
Volba vhodného systému pro podlahové vytápění je stále velmi diskutovanou otázkou. Investovat do systémové desky nebo jen kotvit podlahové potrubí přímo na izolace EPS ?

Výhodou systémových desek je přesná a rychlá montáž, ale především vysoký výkon při vlastním vytápění. Speciální potrubí PEX, ALPEX umístěno v těchto deskách má dokonalý kontakt s materiály a v kombinaci s anhydritovou zálivkou šetří v budoucnu tisíce korun ročně.
Je mnoho typů systémových desek od různých výrobců, ať už jsou dražší foliované nebo levnější surové. Jedno mají ale společné, umožňují kvalitní zalití potrubí podlahového vytápění, zajišťují kvalitní přenos energie do litých podlah, přesně kotví použité potrubí bez použití sponek při rychlé pokládce.
Investice do těchto systémových desek má rychlou návratnost, jelikož topný systém pracuje dokonale, ušetří v budoucnu spoustu energie a tím peněz .

Pro dotazy ohledně izolačních vrstev nás kontaktujte na tel. 604 517 149

více o litých podlahách zde >>>